Çelik Yapılar

Çelik yapılar ve kaynaklı imalat eğitim, bilgilendirme ve danışmanlık

Çelik Yapılarda CE Etiketi Nereye Takılır?

Çelik Yapılarda CE Etiketi Nereye Takılır?

Firmanızın EN 1090 FPC belgesi var ya da belgelendirme sürecindesiniz. Uygunluk Beyanı mı Performans Beyanı mı hazırlayacaksınız, CE etiketine neleri yazacaksınız, atlanan bir bilgi var mı diye uğraşıyorsunuz. Ancak hiçbir müşteriniz gerçekten CE etiketli ürün istemedi.

CE marka etiket

Henüz birçok müşteri Yapı Malzemeleri Regülasyonunu tam olarak bilmediği için CE markalaması sormuyor ya da önemsemiyor. Ancak şirketlere bu yönde gelen sorular artmaya başladı. Özellikle teklif hazırlama ve müşteri ilişkileri birimleri kurumsal ya da bireysel müşterilerden gelen "ürünlerin CE markası var mı" sorusuyla karşılaşıyorlar. Müşterilerden bazıları oyuncak ya da elektronik cihazlardan alışık olduğumuz gibi, ürünün üzerinde soğuk marka ya da etiket şeklinde CE ibaresini arıyor.

Eğer imalatçı iseniz, yapı malzemelerinde işaretlemenin diğer perakende sektöründeki ürünler gibi kolay olmadığının farkındasınızdır. İşte bu durumda müşterinize Yapı Malzemeleri Regülasyonu ve buna bağlı EN 1090-1 Çelik ve Alüminyum Yapı Uygulamaları standardının CE markalama ile ilgili bölümünde geçen "ürünün üzerinde ya da ambalajında ya da dokümanlarında" ibaresini göstermeniz yeterli olacaktır.

 

EN 1090 danışmanlık

EN 1090 çelik ve alüminyum yapılar danışmanlığı

Avrupa Yapı Malzemeleri Regülasyonu'na (305/2011/AB) bağlı harmonize standart EN 1090 uygulama ve belgelendirme danışmanlığı.

İletişim Detaylar

yapi malzemeleri CE

Yapı malzemelerinde CE markalama danışmanlığı

Çelik ve alüminyum yapı malzemelerinde, Yapı Malzemeleri Regülasyonu'na göre, Temmuz 2014'den itibaren CE markalaması zorunlu.

İletişim Detaylar

kalite sistem danismanlik

Kaynaklı imalat ve kalite sistemleri danışmanlığı

ISO 3834 Kaynaklı İmalat ve ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001 Yönetim Sistemleri eğitimleri, uygulama ve sistem geliştirme danışmanlığı.

İletişim Detaylar

Arama

Çelik yapılar ve kaynaklı imalat konusunda engin tecrübe ve SONUÇ odaklı danışmanlık

info@sonucdanismanlik.com 0 537 744 77 94 İletişime Geç