Kalite Sistemleri

Kalite, Çevre, İş Güvenliği Yönetim Sistemleri eğitim, bilgilendirme ve danışmanlık

Kalite Yönetim Sistemi Mi, İşletme Yönetim Sistemi Mi?

Kalite Yönetim Sistemi Mi, İşletme Yönetim Sistemi Mi?

Yeni iş yaklaşımları sonucu artık Kaliye Yönetim Sisteminin adı İşletme Yönetim Sistemi olarak değişiyor.

Kalite Yönetim Sistemi yıllardan beri süregelen bir alışkanlıkla hep kalite birimlerinin ilgilenmesi gereken bir konu oldu. Bir kalite yönetim sistemi işletmenin yönetiminden tutun da asıl faaliyete doğrudan katkısı bulunmayan ikincil, üçüncül işlere kadar her birimi ve her çalışanı kapsayan genel bir sistemdir.

business management system

En yaygın olark bilinen ISO 9001 ve dieğer yönetim sistemleri, şirketin tamamında bir düzen ve verimlik sağlamak adına, her alanda kaliteyi desteklemek için kurulmuşlardır.

Ancak sistemin isminin "Kalite Yönetim Sistemi" (Quality management system - QMS) olması nedeniyle hep kalite biriminin sorumluluğunda olarak düşünülmüştür. Günümüzde artık bu algıyı değiştirmek ve sistemin tüm birimleri kapsadığını daha rahart ifade edebilmek için İşletme Yönetim Sistemi (Business management system - BMS) ismi kullanılmaya başlanmıştır.

Şirketindeki sistemin adını, yeni bir yaklaşım olark Quality management system (QMS) yerine Business management system (BMS) olarak değiştiren işletmeler özellikle üretim ve muhasebe gibi birimlerin sistemi daha da sahiplenmesi ile olumlu sonuçlar almaya başlamıştır.

Bu değişiklik ile birlikte sistemde geçen "Kalite" (Quality) kelimeleri uygun yerlerde "İşletme" (Business) değiştirilmiştir. Örneğin "Kalite El Kitabı" adı "İşletme El Kitabı" olduğunda tüm birimler için daha anlamlı hale gelmiş ve el kitabı tüm birimlerin referans kaynağı olmuştur.

 

EN 1090 danışmanlık

EN 1090 çelik ve alüminyum yapılar danışmanlığı

Avrupa Yapı Malzemeleri Regülasyonu'na (305/2011/AB) bağlı harmonize standart EN 1090 uygulama ve belgelendirme danışmanlığı.

İletişim Detaylar

yapi malzemeleri CE

Yapı malzemelerinde CE markalama danışmanlığı

Çelik ve alüminyum yapı malzemelerinde, Yapı Malzemeleri Regülasyonu'na göre, Temmuz 2014'den itibaren CE markalaması zorunlu.

İletişim Detaylar

kalite sistem danismanlik

Kaynaklı imalat ve kalite sistemleri danışmanlığı

ISO 3834 Kaynaklı İmalat ve ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001 Yönetim Sistemleri eğitimleri, uygulama ve sistem geliştirme danışmanlığı.

İletişim Detaylar

Arama

Çelik yapılar ve kaynaklı imalat konusunda engin tecrübe ve SONUÇ odaklı danışmanlık

info@sonucdanismanlik.com 0 537 744 77 94 İletişime Geç